[us_single_image image=”6082″ size=”medium” align=”center”]

نعناع فلفلی گونه ای از نعناع است که از هزاران سال قبل به عنوان یک گیاه دارویی شناخته می شده و برای درمان بسیاری از بیماری ها به صورت سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است. .

پراکندگی
گیاهان تیره نعناع طوری در کره زمین پراکنده شده اند که در اغلب نواحی یافت می شوند، ولی بیشینه انتشار آنها در منطقه مدیترانه است. امروزه در کشورهای مختلف جهان، متجاوز از یک هزار تن اسانس در سال، از این گیاهان تهیه می شود و این خود درجه اهمیت و توسعه کشت آنها را در نقاط مختلف کره زمین نشان می دهد. این گیاه بومی کشور ایران نیست ولی به طور وسیع در اکثر استان-های کشور کشت می شود.

ریخت شناسی
نعناع فلفلی گیاهی است علفی و چند ساله که دارای ساقه های چهارگوش و گل های بنفش روشن، که بصورت خوشه های مرکب می باشد. میوه آن کپسول کوچک و به رنگ قرمز تیره و فاقد قوه رویشی است.

مواد موثره موجود در گیاه گزنه
بیشترین مصرف نعناع فلفلی به منظور تهیه اسانس و عصاره است. این گیاه دارای خواص دارویی و مواد مصرف فراوانی است. از جمله مهمترین مواد موثره موجود در آن عبارتند از منتول، منتوفوران، منتون، پیپریتون، پولگون، پینن، سابنین، سینئول، متیل استات، ویتامین B1 ،B2، B3.

اثرات درمانی بر روی ریزش مو
نعناع فلفلی دارای ترکیبات موثره مختلفی است که با مکانیسم های مختلفی می تواند در درمان مشکلات ناشی از ریزش مو موثر باشد. به طور مثال یکی از ترکیبات موجود در نعناع فلفلی، منتول است. منتول یک ترکیب خنک کننده است. منتول به طور انتخابی انتهای اعصاب حسی مربوط به خنکی را تحریک کرده و باعث احساس خنکی و رضایت می‌شود و همچنین مصرف آن بر روی پوست باعث گشاد شدن عروق می‌شود و احساس خنکی ایجاد می‌کند و به دنبال آن اثر ضد التهابی ظاهر می‌گردد. بنابراین منتول می تواند با کاهش التهاب مانع از ریزش مو می شود.