[us_single_image image=”6109″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

موخوره به دلایل مختلفی می تواند به وجود بیاد ولی به طور کلی اصلی ترین دلیل ایجاد موخوره خشکی مو است که معمولا هم در انتهای مو ایجاد می شود. استفاده از محصولات آرایشی و انواع رنگ مو ها و اکسیدان ها، استفاده از شامپوی نامناسب برای موها، سشوار و اتو کشیدن موها، حتی شانه کردن زیاد مو با برس های سفت، انواع دلایلی است که میتواند به موهای شما آسیب بزند و موهایتان را خشک کند موجد موخوره شود.

[us_single_image image=”6110″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

ریزش مژه مشکلی است که زیبایی چشمان را برهم می زند. گاهی به یکباره مژه هایتان دچار ریزش می شود و شما برای دانستن دلیل ریزش مژه و یافت راه های درمان به مطب های پوست و مو مراجعه می کنید.فرم مژه ها و میزان پرپشتی و طول آنها موضوعی است که به طور ژنتیکی تعیین می شود، ولی اگر شما قبلا مژه ای پرپشت یا بلند داشته اید و حالا دچار ریزش مژه شده اید، در این صورت علل متعددی می تواند عامل این موضوع باشد که به ترتیب اهمیت، توسط متخصص پوست باید بررسی و درمان شود.

[us_single_image image=”6106″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

حدود ۳ تا ۵ درصد از افراد جامعه مبتلا به اگزمای سبوره هستند بنابراین بیمای شایعی بوده که با درمان قابل کنترل است .داشتن پوستی خشک می تواند عامل اصلی این مشکل باشد که پوست آن ها به اندازه کافی چربی تولید نمی کند. به این دلیل پوست شما خشک خواهد شد و شروع به خارش خواهد کرد. قارچ پوستی را در صورت که با داشتن دانه هایی مانند شوره روی سرتان، مشاهده خواهید کرد.

[us_separator thick=”3″ color=”custom” bdcolor=”#00bfa5″]
[us_single_image image=”6156″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

ریزش مو یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که یک فرد در دوران زندگی خود با آن برخورد می کند، چون وجود مو بر روی سر از نظر ظاهر بسیار موثر است و افرادی که دچار ریزش وسیع مو هستند از نظر ظاهری مسن تر از همسن های خود (که موهایشان نریخته) به نظر می رسند.بعضاً ریزش مو در افراد عکس العمل های مختلفی را ایجاد می کند در مواردی برخی از بیماران با این مسئله به این علت که کاری نمی توان برای درمان ریزش مو یا طاسی کرد، کنار آمده اند ولی برخی دیگر از بیماران که در سنین ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند دچار استرس و حتی افسردگی می گردند.

[us_single_image image=”6155″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

شوره سر یا سبوره با پوسته‌ریزی پوست سر مشخص می‌شود که همراه با خارش و گاهی اوقات همراه با قرمزی و دلمه می‌باشد.پوسته‌های سفید رنگ در لابلای موها که گاهی روی شانه‌ها ریخته و از نظر زیبائی و اجتماعی ناخوشایند است. شوره سر نوع خفیف درماتیت سبوروئیک می‌باشد. درماتیت سبوروئیک یا درماتیت‌ شوره‌ای‌ به ضایعات قرمز و پوسته‌دار پوست که با تولید سبوره (پوسته‌های‌ چرب‌ یا خشک‌ سفید رنگ)‌ و خارش همراه است، گفته می‌شود. این‌ بیماری‌ مسری‌ نیست‌.

[us_single_image image=”6128″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

ریزش مو در میان تمام انسان ها به درجاتی اتفاق می افتد و اگر چه این روند تا میزان زیادی فیزیولوژیک تلقی می شود، ولی به علت نقش قابل توجه ای که مو در زیبایی انسان و در روابط وی بازی می کند، غالباً باعث می شود که افراد در جستجوی درمان این روند طبیعی برآیند. طاسی معمولی مو یا آلوپسی آندروژنتیک (AGA) شایعترین علت کم شدن موها است که در هر دو جنس زن و مرد رخ می دهد و با مینیاتوری شدن فولیکول های مو و کوتاه شدن فاز رشد مو مشخص می شود. لازم به ذکر است که موهای سر سه مرحله مشخص را طی می کنند.

[us_separator thick=”3″ color=”custom” bdcolor=”#00bfa5″]
[us_single_image image=”6154″ align=”center” animate=”aft” animate_delay=””]

شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شود و روزانه چندین بار از خون انسان استفاده می کند. این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود. بیشتر در کودکان خردسال  و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.